Za paszport zapłacisz w Bitcoinie

Za wyrobienie paszportu lub przedłużenie jego ważności będzie można zapłacić bitcoinie (BTC). 6 listopada Peninsula Visa z siedzibą w San Jose ogłosiła, że efektem pandemii COVID-19 będzie możliwość płacenia za usługi paszportowe za pomocą BTC. Pandemia wpłynęła bowiem na rozpowszechnienie cyfrowych płatności.

bitcoin-3090250_1920

Evan James, dyrektor operacyjny Peninsula Visa uważa, że: “oferowanie podróżnym możliwości płacenia za pośrednictwem bitcoina wydaje się być właściwym posunięciem we właściwym czasie”.

Już niedługo w USA za takie usługi paszportowe, jak przykładowo opłacenie odnawiania paszportów i zmianę nazwiska będzie można zapłacić bitcoinem. W skutek pandemii koronawirusa, kiedy zamknięto biura i firmy rządowe, wiele agencji paszportowych Departmanetu Stanu w Stanach Zjednoczonych miało liczne opóźnienia w przetwarzaniu paszportów. 23 września 2020 r. liczba 1 mln paszportów nie została wydana na czas.

Żeby przyspieszyć cały proces początkowo skrócono czas rozpatrywania wniosków paszportowych. Dodatkowa zmiana dotycząca umożliwienia płatności za usługi paszportowe powinna jeszcze bardziej wpłynąć na szybsze załatwianie spraw związanych z paszportami.

Powiązane artykuły