Nowy zestaw dla podróżującego w pandemii

W obecnie panującej sytuacji podróżowanie stało nieco trudniejsze. Dzisiejsi podróżnicy przed podróżą muszą przygotować paszport, wizę oraz negatywny test na koronawirusa. Wszystko oczywiście po sprawdzeniu, czy granice danego państwa są w ogóle otwarte oraz jakie obostrzenia będą nas obowiązywały po jej przekroczeniu. W związku z koniecznością posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19, w niektórych państwach obserwuje się oszustwa w tym kierunku. Mianowicie chodzi o kupowanie fałszywych testów na koronawirusa.

personal-5254048_1920

Wraz z pojawieniem się SARS-CoV-2 i coraz ostrzejszych obostrzeń, pojawiły się również różne pomysły na ciekawe zarobki na “wirusie”. We Francji ktoś wpadł na pomysł jak zapewnić ludziom możliwość dalszego podróżowania, bez tracenia czasu na wykonywanie testów na COVID-19.

We Francji za taki fałszywy test zapłacimy od 180 do 360 dolarów. W tej cenie otrzymamy negatywny test wraz widniejącym na nim naszym imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Takie testy proponowane są na lotniskach przez “nieznajomych”, a także zdarza się, że proponują je agenci biur podróży. We Francji zatrzymano już 7 osób związanych z handel fałszywymi testami.

Powiązane artykuły