Paszport covidowy już w czerwcu

Prawdopodobnie już w czerwcu wejdą w życie regulacje tzw. zielonych paszportów, dzięki którym będzie można podróżować po całej UE. W Polsce również ma powstać takie rozwiązanie.

syringe-1884758_1920 (1)
Za niecały miesiąc gotowy może być system paszportów covidowych, o czym poinformował Andrzej Gut – Mostowy z Ministerstwa Rozowju, Pracy i Technologii. „Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tzw. zielonym cyfrowym umożliwiającym podróżowanie po krajach UE, do którego przystąpi także Polska” – powiedział PAP wiceminister.
Będzie to ważne rozwiązanie nie tylko dla polskich turystów, ale również dla całej branży turystycznej. Dzięki temu w Polsce będą mogli pojawić się turyści z innych krajów UE, a także obywatele naszego kraju będą mogli wyjeżdżać na wakacje.
„Polska zgłosiła swój akces, jesteśmy gotowi, by w połowie czerwca nasz kraj znalazł się w gronie tych państw UE, które wspólnie podejmą decyzje związane z respektowaniem zielonego certyfikatu” – powiedział po spotkaniu ministrów turystyki UE Andrzej Gut-Mostowy.
W takim zielonym paszporcie miałby się znaleźć informacje o zaszczepieniu przeciw COVID-19, przebyciu choroby, a także posiadania aktualnego testu.

Powiązane artykuły