Paszport immunologiczny wizją świata 2021 roku

Zaświadczenie o szczepieniu w nowym roku może stać się najważniejszym dokumentem. Może stać się bardziej istotny od dowodu osobistego, paszportu czy prawa jazdy. Bez niego nie będzie można pracować, podróżować czy wejść do kina i restauracji. Świat może podzielić się na szczepionych i na tych, którzy nie chcą lub z jakiegoś powodu nie mogą się zaszczepić. Osoby niezaszczepione mogą w przyszłości znaleźć się na straconej i niższej pozycji.To tylko teorie, ale czy jest to możliwe?

airport-731196_1920

Coraz więcej firm technologicznych tworzy aplikacje na nasze smartfony, które miałyby posiadać dane o szczepieniach. Pojawiają się wątpliwości czy pracodawcy będą mieli praco do zmuszenia pracowników do szczepień. Z kolei linie lotnicze ostrzegają, że nie będą mogły wpuścić na pokład samolotu osób, które nie były szczepione przeciw koronawirusowi.
Izrael 5 stycznia 2021 r. jako pierwszy kraj na świecie ma wprowadzić w życie „zielone paszporty. Aplikacja ma umożliwić ozdrowieńcom i zaszczepionym osobom swobodne przemieszanie się. Od 15 stycznia takie osoby będą mogły zjeść posiłek w restauracji czy brać udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i robić zakupy w galeriach handlowych. Taki dokument mają otrzymać dwa tygodnie po drugiej dawce szczepionki.

Powiązane artykuły