BLIK za granicą

Już w pierwszym kwartale 2021 r. użytkownicy BLIK-a będą mogli płacić zbliżeniowo przy użyciu smartfona nie tylko W Polsce, ale i za granicą. “Istotnym etapem w rozwoju systemu BLIK w ostatnich latach jest podjęcie współpracy pomiędzy PSP (Polski Standard Płatności – PAP), operatorem BLIK, a firmą Mastercard. Dzięki tej współpracy użytkownicy BLIK będą mogli płacić, najprawdopodobniej od pierwszego kwartału 2021 r., zbliżeniowo za pośrednictwem smartfona, zarówno w Polsce, jak i za granicą” – podaje NBP.

iphone-410324_1920

Sytuacja miała mieć mieć miejsce nieco szybciej, jednak ze względu na konieczność dokonania innych pilnych czynności przez banki w związku z pandemią koronawirusa, udostępnienie płatności BLIK-iem za granicą zostało opóźnione. BLIK obsługiwany przez Polski Standard Płatności jest najbardziej popularnym systemem płatności mobilnych. Spółka została utworzona w lutym 2015 roku. Powstanie spółki było inicjatywą aż sześciu różnych banków.

Możliwe stają się plany, że w przeciągu najbliższych trzech miesięcy będzie można dokonać płatności przy użyciu telefonu komórkowego na całym świecie, wszędzie tam, gdzie akceptowane są transakcje zbliżeniowe.

Powiązane artykuły